Május 6. péntek programja:
9.00-9.10 Megnyitó, csoportok köszöntése
9.10-9.25 GRIMASZK Színjátszó csoport – Szent-Györgyi Albert Agóra , Szeged
9-17 éves ( 20 fő )
Az előadás címe: Fehérlófia ( 15 perc )
A mű eredeti szerzője, címe: Jankovich Marcell rajzfilmjének adaptációja
Népmese - feldolgozás
Az előadás rendezője: Horváth-Kulik Szilvia
9.30-9.50 Ő- SZÍN -TE Kozmutza Flóra Oktatási Intézmény – Hódmezővásárhely
11-18 éves (14 fő )
Az előadás címe: Gyerekjáték az egész ( 20 perc )
Életjáték
Az előadás rendezője: dr. Rummelné Patócs Marianna
9.55-10.05 KISMASZATOK Tabán Általános Iskola és AMI – Szeged
8-9 éves (10 fő )
Az előadás címe: A három nyúl ( 7 perc )
A mű eredeti szerzője, címe: Zelk Zoltán: A három nyúl
Egyéb irodalmi alkotás feldolgozása
Az előadás rendezője: Szilágyi Gábor
10.10-10.25 PEMETEFŰ - Jerney János Általános Iskola, Szeged -Kiskundorozsma
7-8 éves (23 fő )
Az előadás címe: Kicsi vagyok én ! ( 13 perc )
Szerkesztett játék
Az előadás rendezője: Lovai Ágota
10.30-10.45 FŐNIX csoport - Csengelei Alapfokú Művészeti Iskola
10-14 éves , ( 13 fő)
Az előadás címe: Tündérszép Ilona és Árgyélus ( 15 perc )
A mű eredeti szerzője, címe: Tündérszép Ilona és Árgyélus
Népmese - feldolgozás
Az előadás rendezője: Lantosné Horváth Irén
10.50-11.00 MESEMANÓK Tabán Általános Iskola és AMI – Szeged
9-10 éves ( 13 fő )
Az előadás címe: Ábelesz -kóbelesz ( 10 perc )
A mű eredeti szerzője, címe: Ábelesz-kóbelesz c. népmese
Népmese -feldolgozás
Az előadás rendezője: Szilágyi Gábor
11.05-11.15 HUNCUTKÁK - Tabán Általános Iskola és AMI – Szeged
12-13 éves , ( 19 fő)
Az előadás címe: Lackó és a bors ( 8 perc )
A mű eredeti szerzője, címe: Bors néni
Egyéb irodalmi alkotás feldolgozása
Az előadás rendezője: Szilágyi Gábor
11.20-11.40 CSUDA CSAPAT – Szegedi Gregor József Általános Iskola –
9-10 éves , (12 fő)
Az előadás címe: ( 20 perc )
A mű eredeti szerzője, címe: A varázstévé
Tárgyanimációt , bábot használó előadás
Az előadás rendezője: Erdei-Soczó Gabriella
11.45-12.00 FORRÁSKÚTI SZÍNJÁTSZÓK – Üllés , Forráskút,Csólyospálos Község Általános Iskola és AMI
9-11 éves , ( 12 fő)
Az előadás címe: A költőverseny ( 15 perc )
A mű eredeti szerzője, címe: Lázár Ervin: Kerekerdő meséi
Műmese - feldolgozás
Egyéb alkotó: Bojtorján Együttes
Az előadás rendezője: Péter-Szabó Julianna
12.05-12.15 LILIPUT – Szentesi Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola
9-12 éves ( 9 fő )
Az előadás címe: A fülemile ( 10 perc )
A mű eredeti szerzője, címe: Arany János : A fülemile
Átdolgozta a csoport
Az előadás rendezője: Szilágyi Gábor
12.20-12.50 DráMaszk Színjátszó csoport - Szegedi Gregor József Általános Iskola –
10-12 éves , ( 9 fő)
Az előadás címe: Amarilla ( 30 perc )
A mű eredeti szerzője, címe: Lázár Ervin: A legkisebb boszorkány
Műmese - feldolgozás
Az előadás rendezője: Erdei-Soczó Gabriella
12.55-13.05 DESZKAJÁRÓK - Tabán Általános Iskola és AMI – Szeged
12-13 éves , ( 10 fő)
Az előadás címe: Patópálúr ( 8 perc )
A mű eredeti szerzője, címe: Petőfi Sándor: Pató Pál úr
Egyéb irodalmi alkotás feldolgozása
Az előadás rendezője: Szilágyi Gábor
13.10-13.20 PÓTSZÉK - Tabán Általános Iskola és AMI – Szeged
12-13 éves , ( 9 fő)
Az előadás címe: Bikfi ,bukfenc, bukferenc ( 10 perc )
A mű eredeti szerzője, címe: Lázár Ervin: A négyszögletű kerek erdő
Műmese - feldolgozás
Az előadás rendezője: Szilágyi Gábor
13.45 – kb.15.00 -ig Szakmai értékelés a csoportvezetők számára, addig a gyerekeknek
14.00-15.00-ig Fizika Látványszínház bemutató – érdekes kísérletek a díszterem színpadán
Kb. 15.15-kor Eredményhirdetés, a minősítő oklevelek átadása a földszinti díszteremben !
Mindenkinek eredményes felkészülést kívánunk!
Az előadások nyilvánosak, megtekinthetőek.
A belépés díjtalan.