Százszorszép Mesegyűrű Mesemondó verseny 2021. gálaműsora

2021-03-12
Köszönjük szépen a Százszorszép Mesegyűrű Mesemondó versenyre beküldött mesemondó felvételeket!

Összesen 135  kisfilm  érkezett, melyekből  pedagógusokból álló zsűri választotta ki a Gálaműsorban  szereplő  31 mesemondót.

Az értékelés szempontjai szerint figyelembe lett véve:

  • a mesemondó előadása
  • a mese érthetősége
  • az előzetesen kiírt 4 - 4,5 perces időtartam betartása
  • mesemondáshoz illő öltözet, vagy háttér megvalósítása

 
A Gálaműsor három részletben jelenik meg az Agóra honlapján:

  1. rész - március 12-én
  2. rész - március 17-én
  3. rész - március 19-én
  4. rész - március 24-én

 

1. rész – március 12.

  1. Vass Viola Csenge (5 éves) – Petresi Utcai Óvoda (Szeged) – Zdenek Miler: A kisvakond és a mackók
  2. Wurglics Noémi (6 éves) – Sárvár Vármelléki Óvoda (Sárvár) – Vlagyimir Szutyejev: A kisegér és a ceruza
  3. Vastag Noémi (6 éves) – Nádor Utcai Óvoda (Hódmezővásárhely) – Mese a medvebocsról, aki madár akart lenni (angol népmese)
  4. Gombos Csilla (1. osztály) – Szegedi Dózsa György Általános Iskola (Szeged) – Zelk Zoltán: Az okos nyúl
  5. Vörös Romina (1. osztály) – Ludasi Népmesemondó Műhely (Ludas, Szerbia) – Kata fogta, Panna varrta (népmese)
  6. Engi Dorina (2. osztály) – Ludasi Népmesemondó Műhely (Ludas, Szerbia) – A szamárka (népmese)
  7. Tóth Martin (2. osztály) – Karcsai Általános Iskola és AMI (Karcsa) – Az állatok nyelvén tudó juhász (magyar népmese)
  8. Kolovity Stella (2. osztály) – Ludasi Népmesemondó Műhely (Ludas, Szerbia) – A róka és a szegény ember (népmese)
  9. Felcsuti Milán (2. osztály) – Magyarcsanádi Református Általános Iskola (Magyarcsanád) – Bernáth Zsolt: A veszekedő ujjak
  10. Saffer Petra (2. osztály) – Ludasi Népmesemondó Műhely (Ludas, Szerbia) – Marad a házban a régi rend (népmese)

 

2. rész – március 17.

  1. Battancs-Nagy Bence (3. osztály) – Szegedi Dózsa György Általános Iskola (Szeged)– Majoros Nóra: Az angyalok állata
  2. Nagy Tina (3. osztály) – Babos József Térségi Általános Iskola Agyagosszergényi Tagiskolája – A rosszasszony elleni orvosság (palóc népmese)
  3. Bozsó Hanna Jázmin (3. osztály) – Béke Utcai Általános Iskola (Szeged) – A földesúr és a szakács (népmese)
  4. Szalai Zsanett (3. osztály) – Ludasi Népmesemondó Műhely (Ludas, Szerbia) – Mit kellett volna mondanom? (népmese)
  5. Bakai Patrik (3. osztály) – Szegedi Bonifert Domonkos Általános Iskola (Szeged) – Mikor én kisfiú voltam (magyar népmese Mészöly Milkós nyomán)
  6. Varga Léna Rózsa (4. osztály) – Tabán Általános Iskola és AMI (Szeged) – Mátyás király és a fát ültető öregember
  7. Varga Áron (4. osztály) – Tabán Általános Iskola és AMI (Szeged) – Romhányi József: Interjú a farkassal, aki állítólag megette Piroskát
  8. Pálinkás Márk (4. osztály) – Ruzsai Weöres Sándor Általános Iskola és AMI (Ruzsa)– Tombácz János: János gazda meg a suszter

 

3. rész – március 19.

  1. Nagy Hajnalka Réka (5. osztály) – Zrínyi Ilona Általános Iskola (Szeged) – Vidor Miklós: Mi van a kemencében?
  2. Szalai Linett (5. osztály) - Ludasi Népmesemondó Műhely (Ludas, Szerbia) – A lusta mönyecske (népmese)
  3. Kügler Erna (5. osztály) –  Ruzsai Weöres Sándor Általános Iskola és AMI (Ruzsa) – A legszebb ajándék (cigány mese)
  4. Engi Daniella (5. osztály) - Ludasi Népmesemondó Műhely (Ludas, Szerbia) – Miért nincs a cigánynak se kecskéje se birkája? (népmese)
  5. Almási Zsombor (5. osztály) - Szegedi Bonifert Domonkos Általános Iskola (Szeged) – Kányádi Sándor: Apokrif ének (részlet)
  6. Simity Éva (6. osztály) – SZTEJKI Zoltánfy István Általános Iskola (Deszk) - A szeretet (tanmese)

 

4. rész – március 24.

  1. Flender Márk (6. osztály) – Szent István Katolikus Általános Iskola (Szatymaz) – Az okos anya
  2. Kecskeméti Bence Odin (7. osztály) – Kiszombori Dózsa György Általános Iskola (Kiszombor ) – A bolond falu
  3. Körmöci Nóra (7. osztály)  - Ludasi Népmesemondó Műhely (Ludas, Szerbia) – A cigány ügyvéd (népmese)       
  4. Maczelka Barnabás (8. osztály) – Csanádpalotai Dér István Általános Iskola (Csanádpalota) – Páskándi Géza: A ravasz egér
  5. Somogyi Eszter (9. osztály) - Szegedi SzC Gábor Dénes Technikum és Szakgimnázium – A nyelves királykisasszony(népmese)
  6. Provics Lili (11. osztály) – Szegedi SzC Gábor Dénes Technikum és Szakgimnázium – Benedek Elek: Az élet vize
  7. Balley Ingrid (19 éves) – Színitanház (Békéscsaba) – A szép leány penitenciája (pajzán népmese)


 

Kérjük kísérjék figyelemmel  a Gálaműsor napjait!

6722 Szeged, Kálvária sgt. 23 Telefon: +36 62 563 480 fax: +36 62 563-499 email: kapcsolat@agoraszeged.hu www.agoraszeged.hu